Ako ste sa o nás dozvedeli?
Navštívil nás Váš obchodník
Dozvedeli sme sa o Vás z rozprávania známych
Čítal som Váš článok v HN
Dozvedel som sa o Vás na Slovnafte
Našiel som Vás na google
Našiel som Vás na www
Iné
+421 918 918 888


Autoškoly - ako to všetko začalo

Vždy sme premýšľali, ako využiť systém tiež na niečo iné, než len na komerčné účely. Áno vieme, že systém pomáha firmám a že to nie je štandardné podnikanie, musíte mať na mysli dobro klienta, firmy, či jednotlivca. Ale čo tak využiť ho inak? Pre spoločnosť...

Spomienky
Keď som prvý krát prišiel do Bratislavy, dýchlo na mňa mesto ospalou atmosférou vidieka. Tiché provinčné mestečko, hovoril som si hlavne po tom, čo sa mi nechtiac podarilo prejsť celú Bratislavu za pár minút a na moje prekvapenie som bol na druhom konci. Nikto sa mi neplietol pod kolesá a Bratislava mi začala pripadať ako dobré miesto na život. Nebáli sme sa pustiť deti von hrať sa na ulicu. Kdeže ale je minuloročný sneh?! Dnes pulzuje hlavné mesto už od skorých ranných hodín a dostať sa do práce či z práce bez zápchy je nemysliteľné. Doprava je strašná ako kdekoľvek inde vo veľkých mestách.

Nápad pri pive

Hovorí sa, že dobrý nápad musí prísť sám a musia ho dostať do ruky dobrí ľudia. A tak sme jedného dňa pri pive hovorili o tom, aké je to strašné a čo s tým a kto za to môže. Od vedľajšieho stola nás počúvali a pridali sa. Začali padať rôzne návrhy, kto môže za „skazu“ sveta na cestách. Polícia nič nerobí, autoškoly ... A to ma dostalo. To je ale „hlúposť“, prečo autoškoly? Pretože dajú vodičák každému.To mi trochu nešlo do hlavy, prečo by dávali vodičák každému? Čo je to za nápad? A zase som narazil..Ty si v..., prečo asi? Je to iba obchod, nie? Veď je to iba obchod a diskutujúci sa odpotácal na toaletu.

Myšlienka, ktorá vŕtala hlavou

Premýšľal som a lámal si hlavu, to nie je obchod, to je predsa škola,niečo posvätné. Keď neurobíš matematiku, tak prepadneš, keď neurobíš vodičák, nedostaneš ho. Som skutočne naivný? A prečo by to robili tí ľudia, ktorí majú autoškoly? Predsa majú nejakú profesnú hrdosť. Veď by sa tí ľudia mohli aj zabiť. Druhý deň som to vzal vážne a začal som s myšlienkou autoškôl otravovať kolegov. Zo začiatku to išlo zle, každý hovoril že je to hlúposť, ale kolega Marek Kulhánek nakoniec povedal: „veď čo, opýtame sa čo na to hovoria tí ľudia, máme nejakých v systéme.“A potom slovo dalo slovo..a Marek vyrazil na výzvedy. Potom na komoru autoškôl. Potom ďalej na ministerstvo a všade sa pýtal, čo by pomohlo. Jedného dňa prišiel a hovorí ... „vyvoj“ „potrebujeme chlapcov na vývoji na pár dní. Majú čas?" "Na čo?" "Na tie autoškoly, aby sme im mohli pomôcť. Veď oni tam sú dobrí autoškoláci a zlí, ako všade inde." A potom mi to došlo. Som naivný a v.. a keď Mária urobila na strednej "matiku" tak to tiež nebolo zadarmo. Ale ona nemohla nikoho zabiť. Tu by to šlo.

Tvrda prace, po praci

A tak chlapci začali pri práci, po práci, začali „kuchtiť “ niečo, o čom nikto veľa nevedel. Stále za mnou chodili a chceli tu toto, tu zase niečo iného. Bavilo ma to, že sa hrajú na „schovávačku“ a robia tajnosti. Potom začali za nimi chodiť do práce ďalší ľudia – p. Hlinka z autoškoly, p. Fiala z komory a ďalší a ďalší. Mal som nádherný pocit ako vtedy, keď sme s otcom stavali v dielni prvú motokáru. Videl som nadšené tváre, zápal v očiach a vášnivé diskusie. „Ako malí chlapci“,nikto nepozeral na peniaze a čas.

Záver

A teraz sedím v Bukurešti a mám pocit, ktorý sa nedá popísať. Viem, že v Prahe pred chvíľou dokončili manuál, viem že v Bratislave sa tlačia letáky a ja píšem v Bukurešti bulletin. Viem že v serverovni sa prepája systém na samostatné servery a IT v Krkonošiach dokončuje poslednú tabuľku kurzu. Na webových stránkach kolega z Martina dokončí prvé odkazy na systém pre autoškoly. A grafik pracuje na logu. Úplne zadarmo. Je sobota večer a všetkým na porade po skype vzplanuli srdcia a hovorili: „Ja to stihnem, budem to mať zajtra hotové. Dokážeme to.“Už teraz viem, že sme to dokázali. Ešte budú chlapci pracovať v nedeľu a v pondelok to predstavíme. A od budúceho týždňa začneme....Začneme pomáhať tým dobrým autoškolám. Tým, ktorí chcú ukázať, že robia svoju prácu dobre. Že u nich žiadna Mária skúšku neurobí.Všetci len tárajú v krčmách a inde, aké je to hrozné na našich uliciach. My máme dobrý pocit, že sme preto niečo urobili.

Viac info najdete tu.

pdf

Cenová ponuka autoškoly